У Дрогобичі визначили кількість дітей у перших класах

На виконання вимог Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року, Постанови КМУ від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули освітньої субвенції між місцевими бюджетами», Постанови КМУ від 21 лютого 2018 року №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», наказу Міністерства освіти у науки України від 20 лютого 2002 року №424 «Щодо змінності навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» пп. 2 п.а. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Дрогобицької міської ради прийняв рішення про формування класів у закладах загальної середньої освіти мм. Дрогобича та Стебника на 2018 рік.

Згідно з прийнятим рішенням, формування та відкриття 1-х і 10-х класів у закладах загальної середньої освіти на 2018-2019 рік у Дрогобичі та Стебнику відбуватиметься з наповнюваністю не менше 25 учнів та не більше ніж 30 учнів у класі.

Відкриття 1-их та 10-их класів у школах Стебника та Дрогобича може відбуватися з наповнюваністю і не менше ніж 20 учнів у класі, однак це можливо при умові середньої наповнюваності не менше ніж 25 учнів по закладу загальної середньої освіти, та не більше ніж 30 учнів у класі.

Формування та відкриття 5-х класів у закладах загальної середньої освіти на 2018-2019 роки відбуватиметься з наповнюваністю не менше 20 учнів у класі.

Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів здійснюватиметься лише з середньою наповнюваністю на паралелі класів не більше 27 учнів.

У випадку, якщо через недостатню кількість учнів 1-і, 5-і та 11-і класи не відкриватимуть, то батьків попереджуватимуть завчасно та рекомендуватимуть обрати іншу школу.

Також рішенням передбачено зменшення кількості працівників у навчальних закладах, які працюють на неповну ставку та прибуток яких не перевищує мінімальної заробітної плати.

Щодо порядку прийому дітей до першого класу, то адміністрація навчального закладу не може відмовити у зарахуванні учня у перший клас, якщо дитина мешкає у мікрорайоні, який обслуговує цей навчальний заклад.

Відповідальність за виконання прийнятого виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради рішення покладено на керівників закладів загальної середньої освіти на начальника відділу освіти ДМР.

Дрогобицька міська рада